Açık Pozisyonlar

Tam Zamanlı Öğretim Üyesi Duyurusu

Boğaziçi Üniversitesi, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü için tam zamanlı bir öğretim üyesi aranmaktadır. Adayların yönetim bilişim sistemleri, bilgisayar mühendisliği veya yakın disiplinlerden ve uluslararası derecelendirme kurumlarının değerlendirmelerinde yüksek sıralamalarda yer alan bir üniversiteden doktora derecesi almış olması beklenmektedir. Sektörel deneyim veya doktora sonrası (post-doc) çalışmalarda bulunmuş olmak tercih sebebidir.

Başvuru Şartları

Adayların güçlü bir araştırma birikimine sahip olmaları istenmektedir. Önde gelen mecralarda yapılan yayınlar nitelik ve nicelik açısından değerlendirilecek olup, bunların yanı sıra çeşitli araştırma projeleri içinde yer almış olmak ve başarılı eğitimcilik deneyimi gibi kriterler dikkate alınacaktır. Adayın programlama ve web-tabanlı ve/veya mobil teknolojiler için uygulama geliştirme konularında uzmanlığının olması istenmektedir. Boğaziçi Üniversitesi’nde eğitim dili İngilizce olup, adayın lisans ve lisansüstü programlarda yüksek yetkinlikle İngilizce ders verebilmesi beklenmektedir.

Nasıl Başvurulur?

Adayların başvurularını e-posta yoluyla Bölüm Başkanı Prof.Dr. Hande Türker’e göndermeleri gerekmektedir (hande.turker@boun.edu.tr).

Başvurularda bir niyet mektubu, adayın özgeçmişi, yayınlanmış akademik çalışmalarının özetleri ve iki akademik referans mektubu bulunmalıdır.

Son başvuru tarihi: 15 Aralık 2020