Tesisler

 
 

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Hisar Kampüs'teki Yönetim Bilimleri Fakültesi binasının A ve B bloklarında yer almaktadır. Bölümde yer alan 3 adet laboratuvar ve derslerin verildiği sınıflar rahat ve etkili bir eğitim ortamı için gerekli olan teknolojik ekipmanlarla donatılmıştır. B bloğun en alt katında bulunan laboratuvarlardan ikisi lisans öğrencilerinin, diğeri ise yüksek lisans öğrencilerinin kullanımı için ayrılmıştır. Bölümümüz öğrencileri laboratuvarlarda rahatça çalışabilmekte, bilgiye istedikleri anda ulaşabilmektedirler.

B bloğun alt katında yer alan 30 bilgisayar kapasiteli iki bilgisayar laboratuvarında lisans eğitimleri verilmektedir. Gerek lisans, gerekse lisansüstü eğitimlerde tüm derslerin, her öğrenciye bir bilgisayar düşecek şekilde düzenlenmiş laboratuvarlarda, projektör ile görsel sunum malzemleri kullanılarak verilmesine özen gösterilmektedir. Bu laboratuvarlarda öğrenciler, araştırma ve uygulama için gerekli olan tüm yazılım ve donanımı içeren bilgisayarlarda "uygulayarak öğrenme" fırsatı bulmaktadırlar.

Laboratuvarların yanında yer alan amfi, lisans eğitiminde ve bölümde düzenlenen seminerlerde çok sayıda öğrencinin, sunumları rahatlıkla dinlemesine ve takip etmesine olanak sağlayacak şekilde düzenlenmiş olup rahat, ferah ve ergonomik bir yapıya sahiptir.

HİSAR KAMPÜS  ve ULAŞIM

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, Boğaziçi Üniversitesi'nin dört kampüsünden biri olan ve Rumeli Hisarüstü'nde bulunan Hisar Kampüs'ta yer almaktadır. Üniversitenin bu bölgedeki diğer kampüsleri, Güney Kampüs (ana kampüs), Kuzey Kampüs ve Uçaksavar Kampüs'tür.

Hisar Kampüs Güney Kampüs'e 200 m. uzaklıkta bulunmaktadır. Yürüme mesafesinde bulunan kampüsler arası ulaşım sık aralıklarla tekrarlanan minibüs (shuttle bus) seferleriyle de yapılabilmektedir.

Boğaziçi Üniversitesi'ne ulaşım Taksim'den hareket eden 559C No'lu, Şişli'den hareket eden 59R No'lu, Kabataş'tan hareket eden 43R No'lu, Sarıyer'den hareket eden 59RS No'lu ve Kadıköy'den hareket eden 125 No'lu Rumeli Hisarüstü İETT ve halk otobüsleri aracılığıyla, Etiler Nispetiye Cad. üzerinden yapılabilir. 

Hisar Kampüs, Rumeli Hisarüstü'nde bulunan otobüslerin son durağının 50 m. aşağısındadır. Ayrıca saat başlarında İstanbul'un çeşitli bölgeleriyle direkt ulaşımı sağlayan öğrenci servisleri bulunmaktadır. Okula arabayla gelenler için kampüs alanı içerisinde otopark mevcuttur.

Kampus içerisinde yer alan "Ağaç Ev" isimli Restoran-Cafe'de öğrencilerin yemek yiyebileceği ve hoşça vakit geçirebileceği sıcak bir ortam bulunmaktadır.

Hisar Kampüs yeşil ortamı, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne bakan Boğaziçi manzarası ile eğitimin yanında keyifli bir yaşam ortamı sunmaktadır.

Hisar Kampüs, 2007 Nisan ayında tamamlanan  Boğaziçi Üniversitesi Spor Kompleksi ile yüzme, jimnastik, fitness gibi aktivitelerin yapılabileceği bir spor merkezine sahiptir.

Öğrencilerimiz gerek Hisar Kampüs, gerekse diğer kampüslerin tüm olanaklarından yararlanabilmektedirler.