Yüksek Lisans

Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünün, Tezli Yüksek Lisans Programı ve İkinci Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı olmak üzere iki yüksek lisans programı bulunmaktadır.

  • Yönetim Bilişimleri Sistemleri Tezli Yüksek Lisans Programı’nda, farklı mesleklerden gelen lisans mezunları yönetimde verimliliği artıran bilişim sistemleri eğitimini alıp, kendi alanlarında uygulama ve araştırma çalışmaları yaparlar. Yüksek Lisans programının amacı bilimsel altyapıya sahip uzmanlar yetiştirmek ve araştırma çalışmalarına katkıda bulunmaktır. Programa dört yıllık lisans eğitimi almış olan herkes  başvurabilir, mezun olunan bölümle ilgili bir kısıtlama yoktur.
  • 2004 yılında açılan İşletme Bilişim Sistemleri Tezsiz Yüksek Lisans Programı, iş dünyasında çalışanlar için tasarlanmıştır. Programı'nın amacı, farklı disiplinlerde eğitim almış kişilerin iş dünyasındaki bilişim uygulamalarında uzmanlaşmasını ve işletmelerin hemen her ana işlevinde çeşitli uygulama alanları bulunan bilişim sistemlerini verimli biçimde yönetecek altyapı ile donatılmalarını sağlamaktır.